Skip to main content

Wesele w pałacu albo dworku nad morzem i nie tylko


Reportaże ślubne

Która z nas jako mała dziewczynka nie marzyła o tym, aby choć na jeden dzień być najprawdziwszą księżniczką w olśniewającej balowej sukni? Oczywiście znajdą się wyjątki od tej reguły, jednakże zdecydowana większość Pań wychowana na bajkach o Kopciuszku i Śpiącej Królewnie wie doskonale, że jedną z niewielu okazji, by spełnić to marzenie jest dzień ślubu. Pora zatem na przegląd pałaców na wesele. 

 

Bajkowe wesele w pałacu 

Ślub w pałacu to marzenie niejednej Panny Młodej. Może w tym dniu poczuć się naprawdę jak księżniczka, bezkarnie szeleszcząc balową suknią i zachwycając Gości swym nienagannym wyglądem. Pan Młody musi być zdecydowanie z tej samej bajki, zatem garnitur noszony z wytworną nonszalancją i szarmancki uśmiech godzien księcia dopełnią całości. Wydawać by się mogło, że pałaców i zamków w Polsce nie brakuje, jednakże gdy przyjdzie do wyboru konkretnego robi się problem. Jeśli mieszkasz na Pomorzu – ten artykuł pomoże Ci dokonać właściwego wyboru. 

Wesele w pałacu nad morzem i nie tylko

Podróż w czasie do Pałacu Ciekocinko

Pałac godzien księżniczki to ten, w którym zadbano o każdy szczegół podczas renowacji dawnego majątku ziemskiego z początku XX wieku. Oto Hotel Resort & Wellness Pałac Ciekocinko w Choczewie nieopodal Łeby, w którym możesz zorganizować wesele jak ze snów.  Do dyspozycji Młodej Pary pozostaje sala balowa oraz piękny ogród. To tu możesz urządzić wykwintne przyjęcie w plenerze lub w wyjątkowych wnętrzach pałacu. Bliskość morza z kolei sprawia, że możesz pokusić się o rozszerzenie sesji zdjęciowej i oprócz wyjątkowej scenerii pałacowej, uzupełnić ją o kadry na dzikiej plaży. Nawiasem mówiąc Pałac Ciekocinko to wymarzone miejsce nie tylko na wesele w pałacu, ale także na romantyczne zaręczyny. 

Zapraszam do zapoznania się z piękną sesją poślubną w Pałacu Ciekocinko.

Wesele w pałacu nad morzem i nie tylko

Wyjątkowe miejsce z historią, czyli Pałac Grąbkowo

Pałac Grąbkowo (w Grąbkowie), to absolutnie wyjątkowe miejsce, którego historia sięga średniowiecza. Obiekt usytuowany jest między Słupskiem, a Lęborkiem i charakteryzuje go typowa pomorska architektura z pięknym parkiem liczącym 6 ha. To wręcz idealny pałac na wesele, o czym przekonało się już wiele Par Młodych. Jednym z największych atutów Pałacu Grąbkowo są niesamowite kadry, które można uchwycić w trakcie sesji ślubnych. 

Wesele w pałacu nad morzem i nie tylko

Rodzinny Pałac pod Dębem

Nieopodal, jednak już bliżej wybrzeża, znajdziemy wspaniały Pałac pod Dębem w Wielkiej Wsi (znany także Pałacem Wielka Wieś). To miejsce zjawiskowe, nie tylko przez wzgląd na piękne wnętrza i otoczenie pałacu, ale także niezwykłą historię rodu i walki kolejnych właścicieli o przetrwanie majątku. Wesele w Pałacu pod Dębnem będzie doskonałe również dzięki wyjątkowej kuchni, w której nie brakuje zdrowych i pysznych produktów regionalnych oraz wypieków domowej roboty.  

Wesele w pałacu nad morzem i nie tylko

Miejsce godne króla – Zamek Jan III Sobieski w Rzucewie

Niemałą gratką dla miłośników historii będzie Zamek Jan III Sobieski i Zespół Pałacowo-Parkowy w Rzucewie koło Pucka. Jego historia sięga 1272 roku, zaś nazwiska kolejnych właścicieli znane są z kart podręczników. Jednym z właścicieli zamku był nawet sam król Polski Jan III Sobieski. Znajdziecie tu imponujące wnętrza, które stanowić będą genialne miejsce na wesele w pałacu, a także bliskość dzikich plaż, które tylko dodają całości cudownego romantyzmu. 

Wesele w pałacu nad morzem i nie tylko

Zapraszam na kilka fotografii pięknej Pary z Rzucewa.

Pałac Romantyczny w Turznie na dobrą miłosną wróżbę 

Skoro mowa o romantyzmie, nie sposób nie wspomnieć tu o niezwykłym miejscu, jakim jest Pałac Romantyczny w Turznie koło Torunia. Co prawda znajduje się nieco dalej od wybrzeża, ale jego nazwa pasuje do niego wyśmienicie. Przepiękne wnętrza, kaplica ślubów, eleganckie pokoje i aż 16 ha parku mówią same za siebie. To nie tylko idealne miejsce na wesele w pałacu, ale także na bajkową sesję zdjęciową, która nie pozwoli Wam zapomnieć o tym jakże ważnym i długo wyczekiwanym dniu ślubu.     

Wesele w pałacu nad morzem i nie tylko