Skip to main content

Ślub na plaży


Reportaże ślubne

Ślub na plaży

Wprawdzie pogoda nad polskim morzem lubi płatać figle, ale czy można wyobrazić sobie równie romantyczną scenerię na ślub, jak piękna bałtycka plaża? Marzy Ci się ślub w plenerze? Gdańsk i okolica wydaje się być idealnym miejscem do organizacji takiej uroczystości.

Jak zorganizować ślub na plaży

Oczywiście jeśli marzy Ci się ślub inny niż wszystkie, a na dodatek kochasz polskie morze, to wybór plaży na tą wyjątkową uroczystość wydaje się być wręcz oczywista. Na początek musisz wiedzieć czy wybranym miejscu możliwy jest ślub na plaży. Polska staje się coraz bardziej otwarta na nowe potrzeby młodych par i w coraz większej ilości Urzędów Stanu Cywilnego nie ma większego problemu z organizacją plenerowej przysięgi małżeńskiej.

Ślub plenerowy – Gdańsk

Gdańsk jest otwarty na realizację ślubów cywilnych poza urzędem. Okazuje się, że każdego roku zwiększa się ilość ślubów udzielanych w plenerze, ale także w hotelach i restauracjach. Dzięki przychylności tutejszego USC możecie sprawdzić, że dzień Waszego ślubu będzie nie tylko wyjątkowy, ale całkowicie Wasz – taki jak sobie zamarzycie! Jako fotograf – myśląc o ślubie na plaży, rozmarzam się nie mniej niż młoda para, ponieważ już widzę oczami wyobraźni kadry, które pozwolą zatrzymać ulotność chwili i zapisać ten jakże ważny dzień na zdjęciach w wyjątkowych ujęciach.

Formalności w USC

Jeśli zdecydujecie się na cywilny ślub na plaży, wówczas wszystkie formalności wyglądają w zasadzie tak samo, jak w przypadku standardowych okoliczności. W Gdańsku musicie jednak liczyć się z dodatkowym kosztem 1000 zł za ślub w plenerze oprócz standardowej opłaty urzędowej w wysokości 84 zł. Obecnie otaczająca nas rzeczywistość jest jednak tak bardzo zmienna, że tą kwestię warto sprawdzić u źródła, gdy zaczniecie już snucie konkretnych planów na swój wielki dzień.

Sala na wesele w Gdańsku Hotel Orle w Sobieszewie

Znalezienie odpowiedniego miejsca może jednak okazać się nie takie proste, jak mogłoby się wydawać.  Niby ośrodków w Trójmieście i okolicy jest cała masa, ale mało które posiadają odpowiednie zaplecze i doświadczenie w organizacji tego typu eventów. Ślub na plaży to nie tylko kwestie formalne, ale przede wszystkim poważna operacja logistyczna, w której wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. Wybierając lokal warto postawić na doświadczenie zespołu w organizacji ślubów na plaży. Jednym z takich miejsc jest Hotel Orle*** w Gdańsku. Położony jest na Wyspie Sobieszewskiej, zaledwie 150 m od plaży, w środku lasu. Bliskość natury sprawia, że organizacja plenerowej uroczystości będzie tu łatwa do realizacji.

Sopot i słynny Hotel Sheraton

Czy jest w Polsce ktoś, kto nie wie co to Hotel Sheraton Sopot ? To miejsce bajecznie usytuowane przy plaży, tuż przy sopockim molo. Piękny budynek Hotelu Sheraton bardzo często pojawia się na pocztówkach i albumach, stanowiąc jednocześnie jedno z najbardziej charakterystycznych i znanych miejsc w Sopocie. Również tutaj możecie zorganizować swój ślub marzeń na Tarasach Domu Zdrojowego przy sali Baltic Panorama.

Anielskie wesele na Helu w Hotel Bryza w Juracie lub Rettungs Budy

Nie tylko Trójmiasto jest idealnym miejscem na wesele nad morzem i ślub na plaży. Hel słynie ze znakomitych hoteli i pięknych widoków, dlatego i tutaj warto szukać swojej miejscówki. Pierwszym miejscem godnym uwagi wydaje się Hotel Bryza w Juracie. Położony przy samej plaży, ze świetnie zagospodarowaną infrastrukturą z pewnością zrobi na Was wrażenie (nie mówiąc już o Waszych Gościach!). Oryginalnie i elegancko zaaranżowane wnętrza sal restauracyjnych i balowej zachwycą najbardziej wymagających. To także cudowne miejsce dla pięknych ślubnych fotografii, które przez lata pomogą Wam pamiętać o tym wyjątkowym dniu. Na Helu znajdziecie też zlokalizowany przy samej plaży Hotel Rettungs Budy. Szukając idealnego miejsca na ślub nad morzem, warto wziąć pod uwagę także ich ofertę weselną.

Wesele nad Bałtykiem w Cegielni Rzucewo lub Hotelu Faleza

Nieopodal Trójmiasta znajdziecie również ciekawe miejsca, w których można zorganizować ślub na plaży. Wymienić tu warto choćby interesującą alternatywę dla hoteli, jaką jest Cegielnia Rzucewo. Położona przy plaży, dysponuje elegancką salą bankietową z historią, przeznaczona dla 200 osób. Urządzone tu wesele z pewnością będzie niebanalne. Z ciekawostek: w Cegielni wytwarzany jest zupełnie legalnie oryginalny bimber ???? Z kolei zaledwie kilka kilometrów dalej w Jastrzębiej Górze znajdziecie Hotel Faleza, przy którym możecie zorganizować ślub na klifie. Nieziemskie widoki na morze z wysokości zrobią świetne tło do składania sobie przysięgi małżeńskiej!

Pomysły na oryginalny ślub

Ślub na plaży to tylko jedna z wielu możliwości. Planując go warto wybrać właśnie hotel, ze względu na możliwość zakwaterowania Gości weselnych, ale i samej Pary Młodej. Morze Bałtyckie jest tak urokliwe i piękne, że organizacja wesela właśnie tutaj będzie niezapomnianą przygodą. Pamiętajcie jednak, że o tym czy Wasz ślub będzie wyjątkowy decydujecie Wy i Wasze uczucie. Jeśli do tego dodacie swoje pasje i marzenia, z całą pewnością sprawicie, iż ten dzień stanie się dokładnie taki, jak tylko chcecie. Kolejne pomysły na niestandardowy ślub już wkrótce na blogu.