Wesele na Kaszubach

Nadrabiam zaległości blogowe, ponoć jako fotograf ślubny trzeba robić to regularnie, wpisywać dużo treści by wujek Google nas zauważał. Pisarzyna ze mnie marna, to zdecydowanie trudniejsze niż fotografowanie (zatem ” szapo ba” drodzy copywriterzy).

Zawsze myślałam,że jak wrzucę 100  albo i 200 zdjęć to wystarczy, a jednak nie,nie…Trzeba pisać, a reportaż zamknąć w niewielu klatkach. Uczyłam się tej sztuki pod okiem wybitnego Pana Tomasza Tomaszewskiego, ale nadal daleko mi od fotograficznej powściągliwości, ale podejmę te próbę:)

Przygotowania Pary Młodej

Przyznam, że na ich ślub czekałam jak na Świętego Mikołaja. Polubiłam ich ogromnie od pierwszego wejrzenia i wiedziałam, że zabawa będzie przednia. Zresztą Paulina nie dość, że jest pięknością to jest cudowną kobietą, rzekłoby się, że z jajami 🙂 Motywem przewodnim wesele były żniwa, sianokosy, zboża, ludowość – idealnie, bo akurat sierpień był:)

Przygotowania odbywały się w miejscu wesela. Jak dojechałam zastałam dom pełen przyjaciół z różnych części Polski odpoczywających po wczorajszych wiwatach na cześć przyszłej pary Młodej 🙂 Lubię jak was jest dużo, te młodzieńczą energię, brak napięcia i radość z bycia razem.Muszę wspomnieć o przepięknym bukiecie Pauliny, nawiązywał do polskiego dojrzałego lata- był pełen ziół, łąkowych kwiatów i zbóż.Dawno nie widziałam takiego cuda!

Teraz czas na zdjęcia:

fotograf ślubny Kartuzy

fotograf ślubny Kościerzyna

wesele w Grabowie zajazd nad stawem

fotograf ślubny Kościerzyna

fotograf ślubny Gdynia

fotografia ślubna Kaszuby

najlepszy fotograf na ślub Gdańsk

wesele na kaszubach fotogra na wesele

zdjęcia ślubne kościerzyna

First look Zajazd nad Stawem Grabowo

Plan na pierwsze spotkanie był ambitny, pomost nad jeziorem , szum traw, ptasie trele- coś w ten deseń. Plany planami, lunął deszcze, ptaki odleciały …Ale nic to, trzeba być elastycznym. Spotkanie było, ale  pod małym daszkiem na tarasie- tak samo wzruszające, choć może mniej intymne, bo gapiów było sporo.

Powiedzieli sobie TAK w kościele Michała Archanioła w Rekownicy

Kaszubskie wioski są pełne uroczych kościółków, niewielkich, z czerwonej cegły z dachem pokrytym dachówką. Małe kościoły mają to do siebie, że fotograficznie to trudne miejsce i trzeba nieźle się nagimnastykować by bezszelestnie poruszać się miedzy parą a ołtarzem, z drugiej jednak strony klimat bycia w otoczeniu bliskich, gdzie tworzycie prawdziwą wspólnotę, gdzie wszyscy są blisko jest magiczny i niepowtarzalny. Chyba dlatego tak lubię zaślubiny w tych wszystkich starych wioskowych parafiach.

fotograf ślubny kaszuby

fotograf ślubny Kościerzyna

zdjęcia ślubne Kościerzyna

fotograf na wesele Kościerzyna

Enroute photography

kaszubski ślub

wesele po kaszubsku

wesele na Kaszubach

zdjęcia ślubne Kartuzy

fotografi ślubna Gdańsk

fotogrf na wesele Gdynia

fotograf na ślub Gdynia

zdjęcia weselne Enroute Photography

Szaleństwa weselne w Zajeździe nad Stawem Grabowo | Fotograf ślubny Kościerzyna

Zajazd słynie z doskonałej kuchni, miałam okazję się przekonać.To jeden z atutów bycia fotografem weselnym na Pomorzu:) Dla gości z południa świeże, wędzone i solone ryby to nie lada przysmak, więc stoły uginały się pod węgorzami,karasiami, linami i innym stworzeniem wodnym.

Po życzeniach,napitkach,potańcówkach i przytupasach był czas na taniec z mężem, dziadkiem i ojcem. Wszystkie zrobiły furorę, wszystkie były wyjątkowe. Dodam tylko, że umiejętności tanecznych seniorowi i ojcu można pozazdrościć, na parkiecie szły iskry a chusta Pauli wirowała w szaleńczym tańcu. Zresztą sami zobaczcie co tam się działo.

fotograf ślubny Trójmiasto

fotografia weselna Kaszuby

zdjęcia weselne Trójmiasto

fotograf na wesele kaszuby

Enroute Pfotography zdjęcia ślubne

 

zdjęcia ślubne Kościerzyna

fotograf ślubny Sopot

zdjęcia z wesela Kościerzyna

fotograf na ślub Kościerzyna

fotograf ślubny Malbork

fotografia weselna Kartuzy

fotografia ślubna Toruń

fotograf na wesele Toruń

zdjęcia ślubne Toruń

fotografia ślubna Toruń

fotogra na ślub Gdynia

fotograf ślubny Gdynia

 

A może macie ochotę zobaczyć jak wyglądała ich sesja narzeczeńska w Gdańsku, Wbijajcie tutaj!